5TH Position’dan İlk Defile

21 Mart 2015 Cumartesi, 13:22
mayo-ve-bikini-markasi-5th-positiondan-ilk-defile-63171

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul boyunca haftaiçi gerçekleşen bir çok ünlü tasarımcının defilesinde podyumda yürüyen Türkiye’nin tanınmış modellerinden Ezgi Bozkurt, haftasonu ortağı olduğu bikini ve mayo markası 5th Position’ın ilk defilesinde tasarımcı olarak da beğenileri topladı.

Tasarımlarında sade oldugu kadar sofistike tonlar barındıran ve giyenlerin bale yaparcasına rahat ve zarafet icinde hareket edebilmesini hedefleyen 5th Position mayoları, 21 Mart 2015 tarihinde, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Ilkbahar/Yaz 2015 kapsamında, Karakoy Antrepo 7’de gerceklesen defileyle ilk koleksiyonlarını sergiledi. Koreograf ve Danscı olan Buse Ugur ve Turkiye’nin onde gelen mankenlerinden Ezgi Bozkurt’un enerjisini yazdan alanlar icin tasarladıgı zarif mayolar bu yaz plajlarla buluşacak.

İlhamını baleden alıyor

5th Position, ilhamını baleden alıyor ve balenin pek cok baslangıc¸ pozisyonlarının besinci ve sonuncu olanını temsil ediyor. Izleyenlerde zarafet hissi uyandıran 5th Position, baleye yeni baslayan bir kız cocugu icinse kendini ispatlamak, buyumek, kendine guvenmek anlamına geliyor. Marka ise bu degerleri plajlara tasımayı vadediyor.

Buse Ugur ile birlikte hayata gecirdikleri 5th Position markasının tutku dolu degerlerini 2015 yazında plajlara ilk kez yansıtacak olmanın heyecanın yasayan Ezgi Bozkurt, konuyla ilgili sunları soyledi: “Yaklasık altı aydır Buse Ugur ile uzun soluklu tasarım ve uretim calısmalarımızı buyuk bir heyecanla surdurduk ve 5th Position markasını yarattık. Baleden ilham aldık ve 5th Position mayolarını giyenlerin bale yaparcasına rahat ve zarafet icinde hareket edebilmesini hedefledik. Ortaya cıkan koleksiyondan cok memnunuz. Bu yaz plajlarda 5th Position markasının zarif cizgilerini ve renklerini goreceğimiz icin cok mutluyuz. Simdi ise Fashion Week Istanbul’a katılacak olmanın heyecanını yasıyoruz. Bu fırsat, Buse ile ortak tutkumuzun ve gece gunduz calısmalarımızın sonucunu gorebilecegimiz, bizi cok gururlandıran bir platform. Burada ve 2015 yazında 5th Position mayolarının hak ettigi ilgiyi görecegİne eminiz.”
Dansın sadeliğini, naifliğini ve özgür olma hissini bikini ve mayolara yansıtan “5th Position”ın mayo ve bikinilerinin sunulduğu defilenin stylingini Tuğçe Ülkümen yaparken, müzikler Gökçe Özücoşkun tarafından defile için özel olarak hazırlandı. Defilenin saç tasarımını No21 ve makyaj tasarımını MAC Kozmetik üstlendi.

Defileye gelen davetlilere özel bir hediye paketi hazırlayan marka, Lancaster Tan Maximizer Moisturizer güneş sonrası bakım kremi ve Juice Los Angeles soğuk sıkım meyve-sebze suları ile yaz, güneş ve sahil temasının altını bir kez daha çizmiş oldu.

Saçınızı cesurca şekillendirin, fotoğrafınızı Instagram’da #CesurOlmak etiketiyle paylaşın, Hürriyet Kelebek’te yer alma şansı yakalayın!

KADIN24
Sosyal Medya

KADIN24

Editör

Kadin24.com - [email protected]
KADIN24
Sosyal Medya

Latest posts by KADIN24 (see all)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: