Balayı masraflarınızı düşürün

11 Haziran 2014 Çarşamba, 10:37

Yüzük, bohça, nişan, ev, gelinlik, düğün.. Bütçe dayanmıyor değil mi? Durun, daha balayı var.. Gider dağılımı göz önüne alındığında erkek olmak bir hayli zor bu süreçte. Peki müstakbel eşinizin yükünü hafifletmek istemez misiniz? Finansal durumunuzu çok zorlamadan, ekonomik bir balayına ne dersiniz? Ekonomik otel tercihleri, yakın destinasyonlar ve tanıdıkların evleri…Tümü balayınızı ekonomik kılmak için hizmetinizdeler…

 

Yazlıkçı Dostlarınızı Hatırlayın

Ailenizin, samimi bir dostunuzun ya da kuzeninizin yazlığı mı var? Eğer boşsa, bir haftalık kiralamayı ya da ödünç almayı teklif edin. Samimiyetin ve sevginin olduğu yerde böyle hayırlı bir yardıma kimse hayır demeyecektir. Hem ılıman iklimli tenha bir tatil kasabasında harika bir balayı sizi bekliyor olabilir. Kendi evinize döndüğünüzde hem sıcak bir ev ortamında rahat bir balayıgeçirmiş olursunuz, hem de çok az para harcamış olursunuz.

 

Konaklama Seçenekleri

Konaklama konusunda standartlarınızı birazcık olsun düşürmeyi göze alırsanız karlı çıkarsınız. Konaklayacağınız oteli sadece akşamları kalmak için kullanacağınız için aslında ihtiyacınız olan şey sade bir oda ve eşinizden başka bir şey değildir. Bu yüzden balayında kalacağınız yeri seçerken lükse kaçmayın. Nasıl olsa gezmekten otelde vakit geçirecek zamanınız kalmayacaktır. Daha uygun fiyatlı bir otel seçerek aile ekonomisine büyük miktarda katkıda bulunmuş olursunuz.

 

Yurt Dışına Gitmek Şart Değil

Balayı için yurt dışına çıkmak yerine neden yurt içindeki balayı otellerini araştırmayasınız ki? Güzel bir balayı tatilini evinizden çok uzaklara gitmeden, tanıdığınız bir kültür içinde rahatça geçirebilirsiniz böylece. Yurtiçinde yapacağınız balayında hem yol hem de konaklama masraflarından ciddi ölçüde tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca vize işlemleri, yurtdışı çıkış harcı vs gibi gizli harcamalardan da etkilenmezsiniz.

 

Bir Uzmana Danışın

Yurtiçi otellerinden birinde balayına karar verdiniz. Telefona sarılıp rezervasyon yaptırmadan önce bir tur firmasını aramanızı öneririz. Eğer doğru firmayla çalışıyorsanız, istekleriniz doğrutusunda mümkün olan en ekonomik koşulları size sağlayacağından emin olabilirsiniz. Unutmayın, her yıl sizin gibi onlarca kişiye yardımcı olan tur yetkililerinin yönlendirmeleri, sağdan soldan edineceğiniz tavsiyelerden çok daha yapıcı olacaktır.

KADIN24
Sosyal Medya

KADIN24

Editör

Kadin24.com - [email protected]
KADIN24
Sosyal Medya

Latest posts by KADIN24 (see all)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: