Burcu Esmersoy makyajı nasıl yapılır?

15 Mart 2015 Pazar, 10:15

Burcu-Esmersoy-MakyajıEkranların aranılan yüzü ve bizimde çok beğendiğimiz güzel sunucu Burcu Esmersoy güzelliği kadar makyajıyla da büyülüyor.

Güzel sunucunun makyajında dikkati ilk çeken şey doğallık. Çok doğal ve pürüzsüz gözüken cildinin sırrını, makyajda neleri önemsediğini ve bu makyajın nasıl uygulandığını sizin için araştırdık. Gelin şimdi bu doğal makyaj nasıl yapılır, püf noktaları nelerdir onu öğrenelim.

Öncelikle makyajımıza gözlerle başlıyoruz.

Gözlerde transparan pudra uygulayarak göz kapaklarını matlaştırıyoruz.

Sonrasında pudra tonlarında soft sedefli farımızı göz kapaklarımıza uyguluyoruz.

Göz içine ise hafif kahve tonlarında far ile geçişler yapıyoruz ve bronz kahve far ile gölgelendirme yapıyoruz. Böylece gözleri belirginleştirmiş oluyoruz.

burcu-esmersoy-un-instagram-in-en-cekici-oldugunun-kaniti-3Göz pınarlarına ise beyaz sedefli tonlarda far ile aydınlatma yapıyoruz. Eğer sizin de gözleriniz renkliyse bu teknik göz renginizi daha ön plana çıkaracaktır.

Gözaltına hafif siyah eyeliner çekiyoruz ve beyaz göz kalemiyle göz içini boyuyoruz böylece gözleri daha irileştirmiş oluyoruz.

Kirpiklerde ise takma kirpik kullanmıyoruz bunun yerine kirpiklerimize yoğun şekilde rimel uyguluyoruz.

Fondötene gelince yok denecek kadar az fondöten kullanmaya çalışıyoruz. Sonrasında yüz gölgelemesi dediğimiz highlight uygulamasını en ince detayına kadar yaparak elmacık kemiklerine koyu, şakak kısımlarına koyu, burun kenarlarına koyu bir gölgeleme uyguluyoruz.

Bu işlemlerin ardından transparan pudra ile hem bazı sabitleştirir hemde yaptığımız yüz gölgelendirmesini softlaştırıyoruz.

Dudaklarda ise açık natürel tonlarda rujları tercih ediyoruz. Şart olmasa da dudak kalemi kullanmak isterseniz beyaz veya ruj tonlarda olmasına dikkat ediniz.

 

KADIN24
Sosyal Medya

KADIN24

Editör

Kadin24.com - [email protected]
KADIN24
Sosyal Medya

Latest posts by KADIN24 (see all)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: