Cilt tipine göre fondöten seçimi

Hanımların hayatının bir parçası olan makyaj güzel gözükmek isterken daha kötü bir görüntüye sahip olmanıza da neden olabilir. Makyajı doğru yapılması kadar kullanılan makyaj malzemelerinin doğru seçilmesi de önemlidir. Başkasına iyi gelen bir ürün sizin cildinize zarar verebilir. Makyaj malzemesi alırken size uygun olmasına ve sağlığınıza uygun olmasına dikkat edin.

31 Mart 2015 Salı, 08:15
Cilt tipine göre fondöten seçimi

Hanımların hayatının bir parçası olan makyaj güzel gözükmek isterken daha kötü bir görüntüye sahip olmanıza da neden olabilir. Makyajı doğru yapılması kadar kullanılan makyaj malzemelerinin doğru seçilmesi de önemlidir. Başkasına iyi gelen bir ürün sizin cildinize zarar verebilir. Makyaj malzemesi alırken size uygun olmasına ve sağlığınıza uygun olmasına dikkat edin.

Makyaj malzemesi alırken satış uzmanına alerjik test istediğinizi bildirin. Makyaj ürünlerinden bir miktar iç bileklerinize sürün. Bir süre bekleyin. Uygulama yaptığınız bölgede herhangi bir kaşıntı yada kızarıklık hissederseniz o ürünü satın almayın. Sağlığınız her şeyden önemlidir. Fondöten seçiminde de ilk önce dikkat etmeniz gereken şey sizin cildinize uygun olması ve alerjik etkiler yaratmamasıdır.

Fondöten seçimini yaparken en büyük yanlış fondöten alırken fondöteni süze değil ele sürerek seçmek. Bu tarz bir seçim kesinlikle yanlıştır. Kullanılacak ürün yüze sürülerek denenmelidir. Bu yanlış alışkanlıktan bir an önce uzaklaşmakta fayda var. Fondöten seçerken cildi renginize bire bir fondöten seçmeniz gerekir. Bazılarımız daha esmer yada daha açık ten gözükmek için fondöten seçiminde yanlış tercihler yapıyoruz. Ten rengimizin aynısı olmalı ve sizi doğal görüntüden uzaklaştırmamalıdır. Ten rengimizde pembe/turuncu gibi renkler yoktur. Komik olmaya gerek yok. Pembe ve turuncu renk içeren fondötenleri tercih etmemeye özen gösterin. Cildinizin daha canlı gözükmesini istiyorsanız bunu pembe bir allıkla da gerçekleştirebilirsiniz. Mat görünümlü bir fondöten kullanırsanız fotoğraflarda parlama sorununu ortadan kaldırmış olursunuz. Ultra mat fondötenler mükemmel kapatıcılardır. Hem doğal görüntüden uzaklaştırmaz hem de pürüzsüz bir cilt oluşturur.

KADIN24
Sosyal Medya

KADIN24

Editör

Kadin24.com - [email protected]
KADIN24
Sosyal Medya

Latest posts by KADIN24 (see all)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: