Daha beyaz gülüşler için 5 ipucu

21 Haziran 2014 Cumartesi, 09:04

Herkes daha beyaz dişlere, daha güzel gülümsemeye sahip olmak ister. Ancak günlük hayatın telaşında dişlerimize yeteri özeni göstermediğimiz de bir gerçek.. Eğer sarı dişlerden nasibinizi almaya başladıysanız ya da dişlerinizin beyazlığını korumaya çalışıyorsanız aşağıdaki ipuçları tam size göre. İnternet üzerinde bulunan onlarca öneriden en çok kabul görmüşlerini sizler için derledik.


1-)Yemekten hemen sonra ağzınızı çalkalayın

Dişlerinizin arasına ve diş etlerinize yapışan yemek artıklarından kurtulmak için her yemeğin ardından ağzınızı mutlaka suyla çalkalayın. Mümkünse çalkalama işlemini 20-30 saniye sürmesine özen gösterin.


2-)Kahvenize her zaman krema ya da süt ilave edin

Kahvenin diş üzerinde leke yapıcı etkisi herkes tarafından bilinse de diş sağlığı için kahve alışkanlığından kurtulmak pek kolay olmuyor. Kahvelerinize krema ya da süt ekleyerek içeceğinizin kıvamını değiştirebilir, kahvenizin diş yüzeyine yapışmasının önüne geçebilirsiniz.


3-) Yeşil yapraklı sebzelerden vazgeçmeyin

Sağlıklı beslenme için büyük öneme sahip olan yeşil yapraklı sebzelerdeki (brokoli, lahana vs.) mineraller lekelere karşı dişlerinizi korumaya yardımcı olabilir


4-)Ruj seçiminize dikkat edin

Mavi alt tonlu bir ruj dişleriniz gerçekte olduklarından daha beyaz görünmesini sağlayacaktır. Sarı ve pembe alt tonlu rujların diş lekelerini daha görünür yapma eğiliminde olduğunu unutmayın..


5-)Atıştırın! Akıllı ve sağlıklı atıştırın!

Yabancıların snack smart dedikleri atıştırma kavramı dişinizi lekelerden büyük ölçüde koruyabilir. Cips, çikolata, şeker gibi sıradan atıştırmalar yerine elma, armut, havuç, çilek gibi meyve ve sebzeleri tercih edin. Bu tarz atıştırmalar daha fazla tükürük salgılamanıza ve bu tükürük sayesinde dişlerinizin bakterilerden arınmasına yardımcı olur.

 

 

KADIN24
Sosyal Medya

KADIN24

Editör

Kadin24.com - [email protected]
KADIN24
Sosyal Medya

Latest posts by KADIN24 (see all)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: