Eşiniz-sevgiliniz tarafından aldatılıyor musunuz?

20 Haziran 2014 Cuma, 11:37
aldatilankadin

Kadınların ilişkilerde karşılaştığı en önemli sorunlardan biri aldatılmaktır. Aldatıldığı düşüncesi kadınların içinde küçük bir kurt gibi gezinir durur. Sürekli şüphe içinde yaşamak ve sevdiği adamı bir başka kadınla paylaşma düşüncesi bir kadını psikolojik sorunların eşiğine getirebilir. Kadın aldatıldığını hissetse de kanıt arar. Kanıtlarla ayaklar altındaki gururunu ,onurunu kurtarıp ihanet içindeki kocasının/sevgilisinin yüzüne çarpmak ister. En azından erkeğin bir parça dürüst olup yaptığının arkasında durmasını ve itirafını duymak ister.


Öyleyse aldatıldığından şüphelenen kadın ne yapmalıdır?


Her şeyden önce bilmeniz gereken şey:  erkeklerin zaafı vardır. Bu durumu çoğunlukla hormonal olarak görebiliriz. Memeli hayvan türleri üzerinde yapılan araştırmalarda yüzde 3-5 arası tek eşlilik oranı saptanması bundandır. Ve yine bizde olduğu gibi hayvanlar aleminde de bu bayrağın taşıyanı erkek türüdür. Dişinin aldatması erkeğin şiddetini doğururken, erkek memeli ise başka hayvanlarla birlikte olduktan sonra dişisinin yanına dönerek uyuyabilir.


Ahlâkî değerlere saplantılı, doğrucu Davut modelindeki erkekler bu genellemenin dışında kalmaya yatkın olsa da hormonlarına yenilmeleri güzel bir bayanın baştan çıkarıcı hareketlerine bakar.


Peki aldatılan kadın aldatıldığını nasıl anlar? Ne tepki vermelidir? 

  • Eşinizin ilgisinde eksiklik hissettiğinizi düşünüyorsanız siz ona yaklaşmayı deneyin ve aranızdaki açılan mesafeyi kapatmaya çalışın. Erkek yine tepkisiz kalıyorsa şüphelerinizde haklısınız ikinci bir kadının varlığı evinizde ruh gibi geziniyor.
  • Bir ilişkinin başı dürüstlüktür. Yalanlarına şahit oluyorsanız ve bu yalanlar günden güne büyüyorsa bu işte bir iş vardır, kestirip atmayın. Yalanlarına bir kılıf uyduruyorsa siz bu yalanın çok net farkındaysanız yalanını yüzüne vurmak için kesinlikle fırsat beklemeyin. Söyleyin!
  • İlişkinin temel taşlarından birini oluşturan cinselliktir. Eşinizin cinsel istekleri azaldıysa ve türlü bahanelerle sizden uzaklaşmak için yer arıyorsa demek ki sizi arzulamıyorsa normal olmayan bir şeyler vardır. 
  • İnternet ortamına (Eski adıyla arkadaşlık siteleri, yeni adıyla sosyal medya) daha fazla takılır olmuşsa bundan hoşlanmadığınızı dile getirmelisiniz. Eskilerden biri dikkatini çekebilir ve sizin evlilik hayatınızı riske atabilir o yüzden bunu kontrol altında tutmalısınız.
  • Telefonuna şifre koyuyorsa ve telefon çaldığında tedirgin oluyorsa ve konuşurken yanınızdan uzaklaşıyorsa inadına peşini bırakmayın.
  • Giysilerinde saç tellerine ve parfüm kokusuna rastlıyorsanız artık şüphelenmenize son verin. Son sürat elinizdeki kanıtla karşısına çıkın ve konuyu konuşmak için atılımda bulunun. (Gözünüzün üzerinde olduğunu bilsin.)

 

Eğer erkek sizinle birlikteyken başka birine aşık olacak kadar gözünü karartmadıysa (her ilişki aşk değildir) ve hala sizi seviyorsa hatasıyla yüzleştiğinde tekrar sizi tercih edecektir. Ancak o saatten sonra ilişkinizin devam etmesi bu olayı ne kadar zararsız atlattığınızla doğru orantılı olacaktır. Kalbinizin kırıklığına gelince; zaman yine her şeyin ilacı..

 

KADIN24
Sosyal Medya

KADIN24

Editör

Kadin24.com - [email protected]
KADIN24
Sosyal Medya

Latest posts by KADIN24 (see all)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: