Ev Yapımı Güneş Kremi Tarifi

18 Haziran 2014 Çarşamba, 09:30
güneş kremi

Yaz geldi güneş sıcak ve bir o kadar da tehlikeli yüzünü göstermeye başladı. Güneşin yararları kadar cilt üzerindeki zararları da konuşuluyor.

Peki cildimizi güneş ışınlarından korumak için ne yapmalıyız? İşte bu noktada koruyucu güneş kremleri devreye giriyor. Eczanelerden ve kozmetik ürünler satan mağazalardan satın alabileceğiniz bu kremleri evde de hazırlamak mümkün. İşte çok pratik ve aktar ve eczanelerden temin edebileceğiniz malzemelerle ev yapımı güneş kremi tarifi…


Malzemeler:

Çeyrek su bardağı zeytinyağı
5 yemek kaşığı çinko oksit (eczanelerde bulunur)
1 yemek kaşığı balmumu
10 damla esans yağ (Güzel kokması için)
Yarım fincan su


Yapılışı:

Balmumunu benmari usulü eritelim. Eriyen balmunun içine esansımızı, yağımızı ve çinko oksitimizi, suyumuzu ekleyelim. Çinko oksiti kullanırken bir maske takalım ve solumamaya özen gösterelim. Geriye kalan tüm malzemeyi de yine benmari usülü eritip iyice karıştıralım. Malzemeler iyice eriyip pürüzsüz bir hal alıncaya dek karıştırmaya devam edelim. Hazır hale gelince ateşten alıp soğumaya bırakalım. Soğuduktan sonra güneş kremimiz kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır.

Ortaya çıkan güneş kremini tüm yaz boyunca gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Evde hazırladığınız güneş kreminiz ile içiniz daha rahat olacak ve organik bir ürün kullanmanın zevkini tadacaksınız.

KADIN24
Sosyal Medya

KADIN24

Editör

Kadin24.com - [email protected]
KADIN24
Sosyal Medya

Latest posts by KADIN24 (see all)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: