Gece makyajı nasıl yapılır?

10 Temmuz 2014 Perşembe, 07:44
gece makyajı

Gece bir düğüne ya da davete gidecek ve makyajınızı kendiniz mi yapacaksanız? İşe koyulmadan önce ilk bilmeniz gereken, gece makyajının gündüz makyajından farklı yapılması gerektiğidir. Gece makyajının uzun süre akmadan ve dağılmadan ciltte kalabilmesi önemlidir. İyi bir gece makyajı için kalıcılığı olan ürünler tercih edilmelidir. Başka bir deyişle gece makyajının yapılışı kadar ne tür ürünlerle yapıldığı da önemlidir.

 

Gece makyajının yapılış şekli mevsimlere göre değişir. Kışın daha koyu ve daha az canlı tonlar kullanılırken, yazın daha canlı ve açık renkler kullanılır. Gece makyajının tonlarında mevsimler kadar, seçilen kıyafet rengi de önemlidir. Gece makyajı yaparken, gece loş bir ışık olduğu da hesaba katılarak daha belirgin tonlar kullanılmalıdır. Makyajı yapmaya fondötenle başlanmalıdır. Fondöten rengi olarak cilt renginizin bir ton açığı veya bir ton koyusunu seçmelisiniz. Fondötenin kalıcı olması için pudra sürün çünkü pudra cildin terlemesine engel olur ve fondötenin kalıcılığını arttırır.

 

Fondöten ve pudra uygulamasından sonra sıra gözlerde.. Gece makyajında gözlere biraz daha koyu makyaj yapabilirsiniz. Böylece bakışlarınız daha belirgin olur. Kalem ve farlarda koyu renkler kullanabilirsiniz fakat renk geçişlerinin keskin olmamasına dikkat edin. Gece makyajında bütünlüğü sağlamak için dudaklara yapılacak makyaj, göz makyajına göre seçilmelidir. Makyajınızda gözlerinizi ön plana çıkardıysanız, dudaklarınıza daha hafif tonlar uygulamalısınız. Eğer dudaklarınızda koyu tonlar kullandıysanız o zaman da gözlerinize daha açık tonları uygulamalısınız.

KADIN24
Sosyal Medya

KADIN24

Editör

Kadin24.com - [email protected]
KADIN24
Sosyal Medya

Latest posts by KADIN24 (see all)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: