Göz altı morlukları ve tedavisi

27 Haziran 2014 Cuma, 12:26
Göz altı morlukları

Bayanların güzelliğini etkileyen sorunlardan birisi de göz altı morluklarıdır. Göz altı morlukları; çeşitli nedenlerle göz çevresindeki derinin incelmesi ve burada bulunan kılcal damardaki kanın dışarı sızmasıyla oluşan bir sorundur. Cerrahi müdahale ya da bitkisel tedavi yöntemleriyle tedavi edilebilir.

Göz altı morluklarının oluşma nedenleri:

Deri kısımları arasındaki en ince ve zayıf bölge göz altı derisidir. Yaşın ilerlemesine paralel olarak deri de daha ince olmaya başlar. Deri inceldikçe de o bölgedeki kılcal damarlar gözle görülür hale gelir. Göz altındaki morlukların bir başka sebebi de; polen, toz ve hayvanlara karşı alerjik hastalığı olan kişilerde göz kaşıntısı sebebiyle, göz altındaki bölgeyi ovuşturmaktır. Sıcak ve nemli hava göz altı morluklarını tetikleyen bir faktördür. Hormonal değerlerimizdeki değişiklik ya da tuzlu yiyecek ve yemeklere bağlı olarak da görülebilir. Aynı zamanda göz altı morlukları; karaciğer ve böbrek hastalıkları, uykusuzluk, demir ve kansızlık gibi hastalıkların da belirtisi olabilir. Uykusuz insanların göz altlarında fark edilen morluklar uykusuz bireylerin yüzlerinin daha soluk gözükmesi ve göz altlarındaki torbaların belirginleşmesi sonucu görünür ve geçicidir.

Göz altı morluklarının tedavisi: Göz altı morlukları cerrahi müdahaleyle tedavi edilebileceği gibi, doğal bakım yöntemleriyle de tedavi edilebilir.

 

İşte doğal yöntemlerle tedavi yapmak isteyenler için bazı formüller:

 

Yöntem 1 – Avokado Yağı

Avokado yağı göz altı morluklarını gidermek için en sık kullanılan yöntemlerden birisidir. Avokado yağını dıştan içe doğru hareketlerle, göz çevrenize uygulayabilirsiniz. Bu yöntem bir kerede sonuç vermeyebilir, bu nedenle düzenli olarak uygulamanız gerekir.

Yöntem 2

Elmayı rendeleyip, suyunu sıkın. Bir tatlı kaşığı türk kahvesi ilave edin ve temiz bir bezin arasına yerleştirip, göz çevrenize uygulayın. Bu işlemi haftada üç defa, düzenli olarak uygulayın.

Yöntem 3 – Bitki Çayları

Göz altı morlukları için rezene çayını da deneyebilirsiniz. Bir bardak kaynatılmış rezene çayını soğuduktan sonra pamuk yardımı ile göz kapaklarınıza yerleştirip on iki dakika bekletin. Ayrıca papatya ya da lavanta çayını da deneyebilirsiniz. Soğuttuğunuz papatya veya lavanta çayını, pamuk yardımıyla göz kapaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Evinizde kolaylıkla yapıp uygulayabileceğiniz bu doğal formüllerle göz altı morluklarından kurtulmanız mümkün, fakat başarılı sonuçlar için bu yöntemleri düzenli olarak uygulamanız şart.

KADIN24
Sosyal Medya

KADIN24

Editör

Kadin24.com - [email protected]
KADIN24
Sosyal Medya

Latest posts by KADIN24 (see all)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: