Göz çevresindeki kırışıklıklardan kurtulmak..

08 Mart 2015 Pazar, 08:08
488211008609

Göz çevresinin dış koşullardan ve yaşlılıktan en çok etkilenen bölgelerden birisi olduğu ortada ancak bazen genetik sebeplerden dolayı henüz yaşı genç olanlarda bile göz çevresi kırışıklıkları, sarkmalar ve görünüm bozuklukları ortaya çıkabiliyor. Dolayısıyla estetik cerrahinin bu tip durumlar için hazırladığı pek çok çözüm mevcut ve bu çözümlerden bazıları ameliyat dahi gerektirmiyorlar.

Göz çevresini daha sıkı bir hale getirmek ve kırışıklıklardan arındırmak için uygulanabilen radyofrekans tedavisi, çeşitli radyo dalgalarının kullanılması yoluyla bu bölgede yer alan dokuların uyarılmasını ve kendilerini toplamalarını sağlıyor. Zira bu bölgede yer alan cilt katmanları zaman içerisinde pek çok koşuldan etkilenerek gevşiyorlar veya özelliklerini kaybediyorlar. Gözlerin her gün binlerce defa kırpıldıklarını ve duygusal ifadelerde de sık sık kullanıldıklarını dikkate alırsanız, burada gerçekleşen kas hareketlerinin üstteki ten dokusu üzerinde ne kadar büyük bir etkisinin olduğunu siz de farkedebilirsiniz.

Radyofrekans tedavisi sayesinde dokuların sıklaşmasının yanında kendilerini yenilemelerinin de biraz daha hızlandığını belirtmek gerek. Özellikle bıçak altına yatmadan göz çevresindeki az veya orta düzeydeki kırışıklıkları ortadan kaldırmak isteyen kadınlar için bu yöntem oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

Bu bölgede uygulanabilen elbette başka yöntemler de mevcut. Yine ağrısız ve sızısız bir şekilde uygulanabilen botoks tedavisi sayesinde göz çevresinde yer alan boşalan dokuların yerine botoks malzemeleri yerleştirilebiliyorlar ve bunun yanında doku uyarımı sayesinde bölgenin daha dolgun bir şekilde görünmeleri sağlanıyor. Ancak botoksta kullanılan malzemelere alerjiniz olup olmadığı konusunda önceden gerekli testleri yaptırmanız yerinde olacaktır.

Çok fazla ve derin kırışıkların ise ameliyat olmadan geçmeleri maalesef pek mümkün değil. Göz çevresine uygulanabilen gerdirme operasyonu sayesinde burada yer alan fazla ve sarkmış dokular alınıyorlar ve estetik dikiş imkanları sayesinde ameliyat izinin görünür bir yerde olması da engelleniyor. Ancak bu tedavinin diğerlerinin aksine daha uzun bir iyileşme sürecinin olduğu ve kırışıklıkların giderilemediği zamanlarda uygulanması gerektiği unutulmamalı.

Kırışıklıklara en başta mahal vermemek ve onları engellemek için göz çevrenize uygulayabileceğiniz bakım kremlerini kesinlikle ihmal etmemek, aynı zamanda kötü hava koşulları, güneşte fazla yanma, sürekli bu bölgeyle oynama gibi şeylerden uzakta durarak göz çevrenizin her zaman dinç kalmasını da sağlayabilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: