Kadınların ilişkilerinde söylediği 5 yalan

Söz konusu ilişkiler olduğunda ve belli şartlar oluştuğunda kadınların istemsiz de olduğu söylediği yalanların en sık kullanılanlarını sizin için inceledik.

12 Haziran 2014 Perşembe, 08:38
yalanvekadin

Söz konusu ilişkiler olduğunda ve belli şartlar oluştuğunda kadınların istemsiz de olduğu söylediği yalanların en sık kullanılanlarını sizin için inceledik.

 

“Sana kızgın değilim”

Evet kızgınsınız.. Ve karşınızdaki bundan kolayca sıyrılamayacak.. İlişkilerde en sık söylenen yalanlardan olan bu söz kalbi kırık kadınların duygusal anlamda savunma mekanizmalarını çalıştırdıklarının net bir göstergesi. Şöyle geçmiş ilişkilerinizi bir düşünün bakalım sevgiliniz toplum içinde bir patavatsızlık yaptığında, özel bir gününüzü unuttuğunda ya da size eski sevgilisinin adıyla seslendiğinde kızgınlığınız kolay geçti mi? Üstelik gönlünüzü almak için yaptığı tüm şirinliklere rağmen. “Sana kızgın değilim” demek biz kadınların dilinde “sana yeteri kadar kızgınım ve bunu hatırlatmaktan başka bir şey yapmıyorsun” demekten başka bir şey değil..

 

“Erkek arkadaşlarınla dışarı çıkmana bir şey demem”

Oldu.. İş ciddiye bindiği zamansa o erkek arkadaşların arkadaşlarının cinsiyetini sorgulamaya başlar kadınlar. Bir kadın için sevgilisinin/kocasının onsuz hoş vakit geçirmesi adeta işkencedir. Ne yapıyorlar? Ne konuşuyorlar? Kime bakıyorlar? Kafada biriken soruların ardı kesilmez. Çözüm mü? Her zaman olduğu gibi vakit. Partnerinize karşı bir güven probleminiz yoksa ve o bu şüpheli tavrı hak edecek bir şey yapmadıysa bırakın haftada bir, iki haftada bir arkadaşlarıyla vakit geçirsin. Sevgiliye bu konuda anlayış göstermek çoğu zaman onun da size anlayış göstermesiyle  karşılık görür.

 

“Yeni bir ilişkiye hazır değilim”

Karşısındaki kırmadan ret etmek isteyen kadınların ilk sığınağı.. “Yeni bir ilişkiden çıktım ve tekrar kırılmak istemiyorum” ya da “İşime/derslerime odaklanmam lazım” şeklinde de zuhur edebilir. Aslında anlattığı ise “Kusura bakma ama senden hoşlanmıyorum” dur.

 

“Bu akşam hesap benden, sen her zaman ödüyorsun”

Ne yapıp ne edip istedikleri yerde istedikleri gibi bir akşam geçirmek isteyen kadınların ikna cümlesi. Bu yalan her kadın için geçerli olmasa da özellikle bizim kültürümüzde “erkek öder” kavramı olduğundan dolayı, kadın bu sözü söylemiş olsa dahi hesap vakti geldiğinde sevgilisinin erkeklik yapmasını ve hesabı üstlenmesini bekler.

 

Cinsellikle ilgili yalanlar

Kadınlar sevdikleri kişiyle beraber oldukları zaman karşılarındaki erkeği mutlu edeceğini düşündükleri sözler söylemekten kaçınmazlar. Farklı çeşitleri olan bu yalanların en sık görülenleri ise “senden önce sadece X (mümkün mertebe az) kişiyle birlikte oldum“, “senden önce kimseyle sevişirken gelmemiştim“, “evet, geldim” gibi yalanlardır. Kadınlar bu sözleri yalan söylemek, karşısındakini kandırmak için değil seviştiği erkeği mutlu etmek istedikleri için içgüdüsel olarak söylerler. Seks ve cinselliğin her türlüsü Türk erkeği için hassas konular olduğu için bu tür sözlerin yalan olduğu ortaya çıktığı zaman ilişkiler ciddi zarar görebilir. Dikkat etmekte fayda var..

KADIN24
Sosyal Medya

KADIN24

Editör

Kadin24.com - [email protected]
KADIN24
Sosyal Medya

Latest posts by KADIN24 (see all)

Yorum

  1. Pingback: Kadınların En Çok Söylediği 6 Yalan | KADIN24 | Moda - Yaşam - Güzellik | Kadin24.com

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: