Kahve içmenin faydaları

Hep zararlarından bahsedecek değiliz ya, bilinçli ve kararında kahve içmenin 5 faydasını sizler için paylaşıyoruz.

13 Nisan 2015 Pazartesi, 00:57
drink-coffee-646x400

Hep zararlarından bahsedecek değiliz ya, bilinçli ve kararında kahve içmenin 5 faydasını sizler için paylaşıyoruz.

KALORİ YAKMAYI HIZLANDIRIR

Egzersiz yapmadan önce içeceğin bir kahve, dayanıklılığını artırır. Böylece koşu bandının üzerinde daha uzun süre kalabilirsin. Spor öncesi kahveyi bir fincanla sınırlandırırsan iyi olur çünkü kafeinin sıvı tutma özelliği de vardır. Bu yüzden kahvenin yanında bol su içmeye de özen göster.

yatakta kahve

ZİHİN AÇIKLIĞI VERİR 

Kahvede bulunan kafein; sinir sistemini uyarır, zihin açıklığı verir ve içtikten iki saat sonrasına kadar, daha iyi odaklanabilmeyi sağlar. Patronunun senden acilen beklediği bir rapor mu var? Bir fincan kahve içip sabah erken saatlerde raporunu kolayca hazırlayabilirsin.

red_haired_woman_drinking_coffee-wallpaper-960x640

ANİ SİNİRLENMELERİ ÖNLER

Harvard Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre; kahve içen kadınların, içmeyenlere oranla daha az depresif olduklarını ortaya koydu. Yani erkek arkadaşın seni kızdırdıysa, bir kahve içmenin tam sırası!

coffee-office

BAŞ AĞRISINI GİDERİR

Kafein ‘akşamdan kalma’ durumunun sonucunda oluşan baş ağrılarını yok edebilir. Bu nedenle, bir daha içki içmemeye yemin ettiğin bir sabah, çabucak rahatlayabilmek için küçük bir fincan ‘cafe latte’ içmeyi deneyebilirsin.

drink-coffee-646x400

CANLANDIRIR(!)

Araştırmalar; seksten 30 dakika önce kahve içmenin, vücudu ikinci birlikteliğe normalden çok daha kısa sürede hazırladığını gösteriyor. Uzmanlar bunun nedenlerini tam olarak ortaya koyamasa da, cinsel yaşamda kahvenin canlandırıcı etkisinden faydalanılabileceğini vurguluyorlar.

kahve faydaları

KADIN24
Sosyal Medya

KADIN24

Editör

Kadin24.com - [email protected]
KADIN24
Sosyal Medya

Latest posts by KADIN24 (see all)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: