Kalıcı makyaj yaptırmanın riskleri

Kalıcı makyaj yaptırmayı düşünüyor ancak “kalıcı makyajın bir zararı var mı?”, “kalıcı makyaj yaptırmanın riskleri neler?” diye soruyorsanız bu yazımız tam size göre.

11 Mart 2015 Çarşamba, 13:34
kalici-makyaj

Kalıcı makyaj günlük hayatında bakımına kısıtlı vakit ayırabilen bayanların en büyük kurtarıcısı. Sürekli olarak kozmetik malzemeler ile uğraşmadan ve makyaja vakit ayırmadan bakımlıiçerisinde bakımına kısıtlı miktarda vakit ayırabilen kadınların en büyük kurtarıcılarından bir tanesi. Kozmetik malzemeler ile uğraşmadan, makyaja vakit ayırmadan bakımlı görünmenin en kolay yollarından birisi olan kalıcı makyaj bir takım riskleri de beraberinde getiriyor. Kalıcı makyaj yaptırmayı düşünüyor ancak “kalıcı makyajın bir zararı var mı?”, “kalıcı makyajın riskleri nelerdir?” diye soruyorsanız bu yazımız tam size göre.

Adından da anlayabileceğiniz gibi kalıcı makyajın en büyük riskleri arasında kalıcı olması var. Özellikle bir hevesle yaptırmak isteyenler veya yaptırdıktan sonra pişmanlık yaşayanların geri dönüşü oldukça meşakkatli olan kalıcı makyajı gerçekleştirmeden önce çok dikkatli olmaları gerekiyor. Doğru zamanda kalıcı makyajı yaptırabilmek için moralinizin kötü olduğu veya duygusal olarak riskli olduğunuz dönemlerde değil günlük hayatınızın düzgün ilerlediği zamanlarda kalıcı makyajı düşünmeniz iyi olacaktır.

Kalıcı makyaj yapılırken deri altına birtakım boya malzemeleri yerleştirilmek zorunda olduğundan dolayı ağrısız bir operasyon için lokal anesteziye başvurulabilir. Ancak operasyonun ardından anestezi etkisi geçtiğinde bir kaç gün boyunca şişlikler hissedilebilir. Bu nedenle her gün insanların arasına çıkmanız gereken mesleklere sahipseniz şişliklerden rahatsız olabilirsiniz. Operasyonu tatil dönemlerine denk getirmeniz sizi rahatlatacaktır.

İşinde profesyonel uzmanlarla çalışmanın getirileri kalıcı makyajda da kendini gösteriyor. Ucuza ve kolay yoldan kalıcı makyaj gerçekleştirdiğini iddia eden pek çok güzellik salonu maalesef hastalarına deneyimsizlik, kötü ve hijyenik olmayan malzemeler ile kalitesiz boya sonucunda çok daha büyük zarar veriyor. Aynı zamanda porselen makyaj ile kalıcı makyaj çoğunlukla benzer şeyler sanılıyor.Bu yüzden yanlış isteklerde bulunan kadınların sayısı azımsanamayacak kadar çok.

Özellikle göz ve kaş bölgesi gibi kalıcı makyajı uygulamanın çok zor olduğu bölgelerde deneyimi yüksek bir uzmanla çalışmak daha sonra yanlış müdahaleyi lazer ile düzeltmeye çalışmaktan çok daha kolaydır. Başlangıçta vermek istemediğiniz daha yüksek ücretler yanlış operasyonlar sonucunda çok daha fazla şekilde size dönebilir ve paranızın yanında ruh sağlığınızın da etkilendiğini görebilirsiniz.

Eğer günlük hayatınızda kozmetik bakım için ayırabileceğiniz vakte sahipseniz ve sürekli olarak iyi görünmek zorunda değilseniz kalıcı makyajı gerçekleştirmek için de herhangi bir sebebiniz bulunmuyor demektir. Bu risk ve zararlardan korunabilmek için ihtiyacınız olduğunda kalıcı makyaj çözümüne başvurmanız gerekmekte.

KADIN24
Sosyal Medya

KADIN24

Editör

Kadin24.com - [email protected]
KADIN24
Sosyal Medya

Latest posts by KADIN24 (see all)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: