Limonun 5 Güzellik Sırrı

07 Haziran 2014 Cumartesi, 09:57

Limon.. Tüm dünyada güzellik uzmanları tarafından en çok kullanılan meyvenin adı.. İçerdiği C Vitamini, kalsiyum, magnezyum ve potasyumla mükkemmel bir antioksidan görevi yapan limon saç, tırnak ve cilt görünümünü güzelleştirmek için eşsiz bir kaynak.

 

1-) Limon içerdiği antibakteriyal özellikle siyah nokta ve akne izleri için doğal bir tedavi alternatifidir. Gece yatarken bir pamuk yardımıyla cildinizi limon suyu ile ovalayın ve sabah kalkıncaya kadar yüzünüzü durulamayın. Cildinizdeki tazelenmeyi ilk günden hissedeceksiniz.

2-)Limon çiller ve yaşlılık izleri için efsanevi bir halk çözümüdür. Bir tutam şekeri iki çorba kaşığı limon suyu içerisinde eritin ve pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın. Bir kaç hafta boyunca günlük olarak uygulayacağınız bu yöntemle kısa zamanda sonuç alabilirsiniz. Ayrıca gün içerisinde kızaran sivilceleriniz içinde aynı yöntemi uygulayarak kızarıklıkları ortadan kaldırabilirsiniz.

3-)Bu süper meyve diş beyazlatmada da profesyonel yöntemlere alternatif olarak kullanılabilir.  Karbonat ve taze sıkılmış limon suyunu karıştırarak kulak pamuğu ya da bir peçete vasıtasıyla dişlerinizdeki lekeler üzerine uygulayın. Bu yöntemle dişlerinizde meydana gelen  lekelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Ancak uygulamayı bir dakikadan uzun tutmamanız önemle tavsiye edilir. Hem karbonatın hem limondaki asitin fazla kullanımda diş minesine zarar verme potansiyeli vardır.

4-)Suda çok kalma, yaşlanma ve kötü beslenme nedeniyle tırnaklarınız zamanla zayıf ve kırılgan hale gelebilir. Tırnaklarınızı eski sağlığına kavuşturmak için günde 10 dakika zeytinyağı-limon suyu karışımını tırnaklarınıza uygulayın ve ardından ılık su ile durulayın. Limon, tırnak etlerinizi yumuşatmak ve koyu renk ojelerin geriye bıraktığı sarımsı rengi ortadan kaldırmak içinde kullanılabilir.

5-)Kepek kafa cildinde kaşıntı ve pullanma şeklinde ortaya çıkan yaygın bir rahatsızlıktır. Limon kepeklenme için önleyici olmasa da mevcut pullanmaların önüne geçilmesi için faydalı bir alternatif sunabilir. Limon suyu, hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve bal ile yapılan basit bir karışımdan edineceğiniz nemlendirici ile kafa derinize masaj yapın ve şampuanlamadan önce 10 dakika bekleyin.

Limon suyu uzun süre cilt üzerinde bırakılmamalıdır. Güneşe maruz kaldığında şiddetli reaksiyonlar ortaya çıkabilir. Eğer herhangi bir endişeniz olursa her zaman olduğu gibi doktorunuza danışmanız gerekir.

KADIN24
Sosyal Medya

KADIN24

Editör

Kadin24.com - [email protected]
KADIN24
Sosyal Medya

Latest posts by KADIN24 (see all)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: