Mayo ve Bikini Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

19 Haziran 2014 Perşembe, 11:23
mayobikini2

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte deniz sezonu açıldı, tatil yerlerinde plajlar çoktan doldu taştı. Kadınların mayo ve bikini modasına verdiği önem malum.  Ancak  mayo ve bikini alışverişlerinde modadan daha önemli, dikkat edilmesi gereken bir kaç detay var.. Size yakıştığı kadar, rahat hareket etmenizi sağlayan mayo ve bikinileri tercih etmeniz tatil keyfinizin gereksiz yere kaçmasını engelleyecektir.

 

Mayo ve Bikini Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

  • Her şeyden önce dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sağlık. Bu yüzden çabuk kuruyacak türde mayolar seçmeniz gerekir. Çok kalın astarlı mayo ve bikiniler kurumakta güçlük çekebilir. Bu detayı göz önünde bulundurursanız rahat eder, tatil keyfinizin bozulmasını bir nebze de olsa önlemiş olursunuz.
  • Mayo ve bikini seçerken vücut tipinize göre seçim yapmanız gerekmektedir. Vücudunuzu en iyi tanıyan siz olduğunuza göre neyin doğru neyin yanlış olduğunu az çok tahmin edebilirsiniz. Zayıf gösterecek diye bir beden küçük veya büyük mayo almaya kalkmayın. Rahat hareket etmenizi sağlayacak şekilde esnek mayo ve bikiniler tercih edilmelidir.
  • Mayo ve bikini renk seçimleriniz konusunda bilmeniz gereken iki detay vardır. Öncelikle açık renkler olduğunuzdan şişman görünmenizi sağlayabilir. Fazla kilolarından kurtulamamış bayanlar için koyu renkler her zaman zayıf görünmeye yardımcı olacaktır. Diğer bir detay ise açık renklerdeki mayoların hatları daha belirginleştirmesi ve iç göstermesi.. Bu tür tercihlerin hoş olmayan görüntülere sebebiyet verebileceğini aklınızdan çıkarmayın.
  • Göğüs kısımları mayo ve bikinilerde çok önemlidir. İri göğüslü kadınların askılı ve göğüs kısmı tam oturan balenli, toparlayıcı mayo ve bikinileri tercih etmesi gerekir. Küçük göğüslü bayanlar içinse straplez mayo ve bikiniler çok doğru bir seçim olacaktır.
  • Kalça ve bacakları geniş kadınların desenli ve koyu renkli mayoları tercih etmesi gerekir. Özellikle bel kısmının koyu olması göz yanılmasına neden olarak kişinin olduğundan zayıf göstermesini sağlayacaktır. Böylece vücut orantısı görsel anlamda bir nebze daha düzgün hale gelecektir.
  • Her bayan yaşına yakışır şekilde mayo ve bikini seçmelidir. Yaşlıların bikini giymesi oldukça yakışıksız hatta komik bir durumdur. Bu yüzden usturuplu bir mayo daha yakışık olacaktır.
  • Mayo ve bikinilerinizin uzun ömürlü olması için mutlaka deniz sonrası bol suyla durulamanız gerekmektedir.
KADIN24
Sosyal Medya

KADIN24

Editör

Kadin24.com - [email protected]
KADIN24
Sosyal Medya

Latest posts by KADIN24 (see all)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: