Modern Şark Köşeleri

31 Mart 2015 Salı, 06:14
Modern Şark Köşeleri

Şark köşesi kültürü doğu kültüründen gelen özel bir tarz. Çok eski dönemlerden beri kullanılmakta olan şark köşeleri, günümüz şartlarında halen popülerliğini koruyan ve sürekli olarak değişime uğrayarak kendini yenileyen bir tarzdır.

Şark köşesi fikirleri evlerimizde çok efektif şekillerde uygulanabiliyor ancak bir daha çok otantik cafe veya restaurant’larda bu tarzı görmeye alıştığımızdan bu klasik ve kültürel yapıyı evlerimizde kullanmayı hayal bile etmiyoruz. Ancak günümüz şartlarına ve modernizmine uygun olarak modern şark köşesi modelleri yeni nesil evler için çok kullanışlı ve tercih edilebilecek bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor

Modern Şark Köşeleri
Şark köşeleri genel yapıları olarak evin tamamı ve ana bölümleri için uygulanmazlar. Genellikle evin bir köşesine uygulanan şark köşeleri klasik yapıda tasarlanarak geleneksel yapıda olabilecekleri gibi, çağımızın modern mobilyaları ile uyumlu şekillerde de üretilebiliyor. Doğu motiflerini evinizin tarzına uygun bulmuyorsanız, siz de bu modern şark köşesi fikirlerini evlerinizde deneyebilirsiniz.

sark kosesi

Evinizde şark köşesi oluşturacağınız alanların büyüklüğüne göre yer minderleri secin ve üzerlerine renkli kırlent ve yastıklarla şık bir kombinasyon oluşturun. Ancak modern şark köşenizi tasarlarken evinizin ana renklerinden çok fazla uzaklaşmayın ki, zıt bir görünüm ortaya çıkmasın.

sark kosesi 3

Evde şark köşesi yapımı sırasında eksiğiniz olan tek şey ve şark köşelerinin olmazsa olmazı olan kısa orta sehpa seçimi ile, şark köşenizi eksiksiz hale getirebilirsiniz. Bunun haricinde modern şark köşelerinizi tamamlayabilmek için orta sehpanızın üzerine modern biblo veya vazolar tercih edebilirsiniz. Ayrıca şark köşenizin hemen arkasına modern tablolar ve saatler ile hoş bir hava yaratabilirsiniz.

sark kosesi 2

Şark köşeleri kullanışlı ve rahat objelerdir ve özellikle kalabalık arkadaş gruplarınız geldiğinde çok eğlenceli vakit geçireceğiniz alanlardır. Siz de evinizde şark köşesi yapımı için yeterli yer ayırabiliyorsanız, modern şark köşesi yaparak evinizi renklendirebilirsiniz.

sark kosesi 4

Bunun dışında özellikle modern mobilya üreten markaların modern şark köşesi modellerini satışa sunduğunu göreceksiniz. Yapmanız gereken tek şey internetten ufak bir araştırma yaparak modern şark köşesi fiyatları ve modelleri üzerinde araştırma yapmak olacaktır. İnternet üzerinden güvenilir kanallar aracılığı ile modern şark köşeleri edinebilirsiniz.

sark kosesi 5

KADIN24
Sosyal Medya

KADIN24

Editör

Kadin24.com - [email protected]
KADIN24
Sosyal Medya

Latest posts by KADIN24 (see all)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: