Mutlu Evliliğin Sırları

Mutlu bir evliliğin sırrı uygulaması kolay bazı kurallarda saklı.. Mutlu bir evlilik için önerilerimize kulak verin.

16 Haziran 2014 Pazartesi, 13:14
mutluevlilik

Evlilik iki farklı insanın bir ömür birlikle sağlıkta, hastalıkta, iyi günde ve kötü günde daima birbirlerini sevmek ve saygı duymak üzere adım attıkları uzun bir yoldur. Herkes evlilik hayatında mutlu ve huzurlu olmak ister kimse ayrılmak için evlilik yoluna girmez. Her evlilikte muhakkak ki bazı anlaşmazlıklar olur. Bu anlaşmazlıkları ortadan kaldırmak ve evliliği sürdürmek için evliliğin ince detaylarını bilmek, çiftlerin kendilerini törpülemesi gerekmektedir. Karşılıklı hoşgörü ile yaklaşım her şeyin üstesinden gelir. Evlilik hayatında çiftlerin birbirlerine toleranslı olması gerekir. Mutlu evliliğin sırrı uygulaması kolay bazı kurallarda saklı. Ömür boyu evliliğin sırrını bulmak istiyorsanız önerilerimize kulak verin.


Özgürlüğünüzün Artık Sınırlandığını Bilmelisiniz

Sonuç itibariyle artık siz tek kişi değil iki kişisiniz. Artık tek değil çift düşünmelisiniz. Eşinizin hoşlanmadığı durumlardan sakınmalısınız. Kendinize istemediğin bir şeyi bir başkasına yapmamanız gerekir. Evlilik elbette ki sınırlamak , kısıtlamak değildir ama her şeyin bir yakışı kalır yanı bir dozajı vardır. Özgürlüğünüzün nerde başlayıp, nerde bitmesi gerektiğini bilmeniz gerekir.


Evli Olmak Demek Aynı Düşüncelere Sahip Olmak Demek Değildir

Evlendiğiniz kişinin sizin gibi düşünmesini ,sizin hissettiklerinizi hissetmesini beklemeyin. Kadın ve erkek farklı düşünür olduğunu kabul etmelisiniz. Hem şunu unutmayın ki evlilik birbirine benzemek değildir. Tersine farklı karakterlerin birbirlerini tamamlayabilmesidir. Eşinizin düşüncelerini değiştirmek yerine ona tam anlamıyla saygı duyun ve onun düşüncelerininde tam destekçi olun.


Evlendiğiniz Gün Bekarlığınıza Veda Edin

Artık evli bir kadın ya da adam olduğunuzu idrak edin ve iki kişilik bu düzene alışın. Bekar düşüncelerinize son verip evli olarak düşünün. Bekar olarak davranıp, bekar alışkanlıklarınıza sürdürmeye kalkarsanız bu evliliğiniz için hoş olmayan sonuçlar doğurabilir.


Evlilik Kurumuna Adım Atarken Nikah ve Düğün

Düğünler genelde çevreye karşı şan, şeref göstergesidir.Düğün sahipleri hiçbir zaman çevreyi memnun edemez, bunun bilinciyle birlikte sade bir nikah eşliğinde muhteşem bir balayını tercih etmeli çiftler,  bu hem kendilerini tanımak hemde evliliğin ilk günlerinin tadını çıkarmak için muhteşem bir fırsattır.


Kendinizin de bir aile kurduğunuzu unutmayın

En çok yapılan yanlışlardan biri de çiftlerin kendilerinin de bir aile olduğunu unutup en ufak bir tartışmada anne ve babalarına sığınma istekleridir. Oysa bu oldukça yanlıştır artık evlendiğinize göre siz yetişkin bir bireysiniz ve iki kişi tüm sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Anne ve baba bir yere kadar size yardımcı olabilir unutmamanız gereken bir diğer konu ise evlilik sorunlarınızı anne ve babalarınıza açıp onları gereksizce üzmeyin.


İyi günde ve Kötü Günde Tam Destekleyici olun

Evliliğe adım atarken nikah memurunun ilk cümlesi iyi günde ,kötü günde birbirinizi kabul ediyor musunuz sorusudur. O gün verdiğiniz cevabı unutmayın. EVET ! Her evlilikte iyi ve kötü günler olacaktır. İyi bir evliliğin en önemli sırrı işte bu günlerde kendini ortaya çıkarır. Eşler birbirine destekçi olup, yardımcı olmalı ki her şey yoluna daha çabuk girsin.


Evliliğe Alışma Süreci 

Sonuç itibariyle eskiden bekardınız daha rahat bir yaşam sürüyordunuz. Ya ailenizle yada tek başına yaşıyor olmanın verdiği rahatlıkla arkasını düşünmeden yaşayıp gidiyordunuz. Evde iki kişinin huyunu suyunu bilmeden yaşaması kadar zor bir şey olamaz. Her gün eşinizinin bilmediğiniz bir huyunu, alışkanlığını öğrenmek ilginç olduğu kadar zorda olabilir. Evliliğin ilk ayları bu yüzden zordur ve bu duruma yavaş yavaş alışmalısınız.


Eşinizin Yaşam Koşullarına Uymanız Gerek 

Türlü bahanelerle eşinizi atlatmaya çalışmayın. Eşiniz hafta sonu ailesine gitmek istiyorsa sizde eşinizin yanınızda olmanız gerektiğini asla unutmayın. Sonuç itibariyle artık iki kişisiniz. Eşinizi kırmamaya ve birlikte ortak kararlar almayı öğrenmeniz gerekiyor


Eşiniz Kadar Ailesini de İyi Tanıyın

Sadece eşinizle evlenmediğinizi bilin. O yüzden evlenecek kişinin ailesini mutlaka tanıyın. Aile yapınızda kültürel farklılıklar varsa bir kez daha düşünebilirsiniz. Sonuçta kimle evlendiğiniz kadar ailesi de önem taşır. Evlenmeye karar verdiyseniz anne ve babasıyla iyi ilişkiler içine girin. Sonucunda unutulmaması gereken şey sevdiğiniz kişiyi hayata getiren kişi anne ve babasıdır. Sevmeyebilirsiniz ama kesinlikle saygı duymak zorunda olduğunuzu unutmayın.

KADIN24
Sosyal Medya

KADIN24

Editör

Kadin24.com - [email protected]
KADIN24
Sosyal Medya

Latest posts by KADIN24 (see all)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: