Sivilceleri Yok Etmek İçin Maske Tarifleri

10 Nisan 2015 Cuma, 03:40
sivilce

Sivilceler özellikle ergenlik dönemine bağlı olarak görülen hormonel bir durumdur ve ergenlik döneminin sona ermesiyle birlikte yok olurlar. Ancak bazı durumlarda sivilceler yok olsalar bile arkalarında izler bırakabilirler. Bu nedenle sivilceleri tedavi etmek ve çok fazla yer edinmeden onlardan kurtulmak gerekmektedir.

Sivilceler sadece ergenlik dönemlerinde meydana gelmez, dün içerisinde yaşadığımız stresler, hava kirlilikleri ve daha pek çok nedene bağlı olarak cildimizin alt tabakasında yağlanmalar meydana gelir. Bu yağlanmalar zamanla akne veya minik iltihaplanmalar olan sivilcelere neden olur ve hoş olmayan durumların oluşmasına neden olurlar.

Sivilceleri tedavi etmek için bakım uygulamaları ve cildin gözeneklerinin açılarak nefes almasını sağlamak gerekmektedir. Sizler için hazırlamış olduğumuz sivilceleri yok edici cilt maskeleri ile çok kısa bir süre içerisinde sivilcelerden kurtulabileceksiniz.

Sivilce Önleyici Maske Tarifleri

Diş Macunu Kullanarak Sivilcelerden Kurtulmak

* Diş macunu içeriğinde yer alan bileşenlerden biri olan ‘Floroid’ maddesi sivilcelere harici olarak uygulandığında cilt yapısında kurumalara neden olur ve sivilcelerin yok olmasında etkilidir. Gece yatmadan önce sivilcelerinizin bulunduğu bölgelere diş macunu sürecek olursanız sabah kalktığınızda sivilcelerinizin büyük çoğunluğunun yok olduğunu göreceksiniz.

Sivilceleri Yok Etmek İçin Portakal Kabuğu Maskesi

* 1 Adet portakalın tüm kabuğu
* Yaklaşık olarak 5 Gram kadar kabartma tozu

Uygulanışı:

Portakalın kabuklarını tokmak ile dövüyoruz ve krem kıvamına gelinceye kadar dövme işlemine devam ediyoruz. İyice ezildiğine emin olduktan sonra içerisine kabartma tozunu da ekleyerek aynı şekilde karıştırmaya devam ediyoruz.

Hazırlamış olduğumuz karışımı cildimizin tüm bölgelerine uygulayarak yaklaşık olarak 20 dakika kadar bekletiyoruz ve oda sıcaklığında ılık su ile arındırarak temizliyoruz. Düzenli olarak haftada 2 veya 3 kez uygulandığında sivilceleri yok etmek mümkün.

Sivilceleri Yok Etmek İçin Ayva Maskesi

* 1 Adet büyük ayva
* 10 Gram kadar pudra

Uygulanışı:

Ayvamızı tıpkı komposto yaparken olduğu gibi akşamdan güzelce kaynatıyoruz ve kaynatmış olduğumuz tencerenin içerisinde sabaha kadar kapağı kapalı şekilde bekletiyoruz.  Sabah iyice yumuşamış olan ayvamızı başka bir kabın içerisinde iyice eziyoruz ve kıvamlı bir krem haline getiriyoruz.  Ayvayı ezerek oluşturduğumuz kremin içerisine pudrayı da ekliyoruz ve karıştırmaya devam ediyoruz.  Hazırlamış olduğumuz ayva, pudra  karışımımızı haftanın 3 günü cildimize uygulayarak 10 dakikalık seanslar uyguluyoruz. Her gün farklı karışım hazırlamak gerekmektedir. Ayvanın taze olması sivilceleri yok etmek konusunda daha etkili olmasını sağlar.

Sivilceleri Yok Etmek İçin Patates Tüketin

* Patatesin besin olarak tüketilmesi karaciğer üzerinde sivilce oluşumunu engelleyici bir etki yaratmaktadır. Bu nedenle sivilce problemi olanların gün aşırı 1 adet patatesi haşlanmış olarak kabuklarıyla birlikte tüketmeleri, sivilce oluşumunu engellemek konusunda kanıtlanmış bir yöntemdir.

KADIN24
Sosyal Medya

KADIN24

Editör

Kadin24.com - [email protected]
KADIN24
Sosyal Medya

Latest posts by KADIN24 (see all)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: