Vajina genişlemesi neden olur?

Vajina genişler mi? Vajina gelişmesi geçici mi? Vajina genişlemesi neden olur? Vajina gelişmesi nasıl önlenir? Vajina genişlemesi nasıl anlaşılır? sorularının cevapları KADIN24’te.

18 Aralık 2014 Perşembe, 13:49
vajina-genislemesi

Vajina genişlemesi nedenleri başında genellikle çok doğum yapmak geliyor. Birçok kadının yaşamış olduğu vajina genişlemesi sorunu genellikle çok doğum yapmaktan kaynaklıdır. Ancak gereğinden fazla doğum yapmanın yanı sıra vajina genişlemesi doğuştan meydana gelen bir sorunda olabiliyor.

Vajina genişlemesi şekil bozukluklarından ve bir takım deformelerden ortaya çıkan bir sorundur. Kadınların doğumda vajinalarında yırtılmalar olması, usulüne göre doğum sonrası vajinanın uygun dikilmemesi ya da dikişlerin yeteri kadar sağlam olmaması, açılması, iri bebek doğurma, yaşın ilerlemesi ile beraber vajina da elastikiyet kaybı söz konusu olması vajina genişlemesi sebepleridir.

Vajina genişlemesi kimi zaman idrar kesesi (mesane) ve bağırsaklarda oluşan sorunlardan da kaynaklanabiliyor. Rektumda vajinaya doğru bir sarkıklık söz konusu olması vajina genişlemesine yol açar. Aynı zamanda cinsel fonksiyon bozukluğu, idrar tutamama, rahat dışkılayamama gibi patolojik durumlara da sebep olur.

KADIN24
Sosyal Medya

KADIN24

Editör

Kadin24.com - [email protected]
KADIN24
Sosyal Medya

Latest posts by KADIN24 (see all)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: