Yüz şekline göre allık sürme teknikleri

09 Haziran 2014 Pazartesi, 08:57

Allık sürerken yapılan en büyük hata yüzün şeklinin göz önüne alınmaması olsa gerek. Allık yüzünüze sadece renk vermez, uygun tekniklerle yüzün şekli göz önüne alınarak uygulandığında yüz hatlarını olduğundan farklı gösterir, kusurlarınızı örtmede yardımcı olur. 


OVAL YÜZ: Alın bölgesi çeneye nazaran daha geniş olduğundan elmacık kemiklerinizi vurgulayacak şekilde allık uygulanmalıdır. Fırçaya aldığınız allığı elmacık kemiklerinin üzerine ve şakaklara doğru yayın.

 

UZUN YÜZ: Yanakların ortasına süreceğiniz allığı şakaklarınıza doğru yayın. Bu şekilde yüzünüz daha dengeli gözükecektir. Saç hattından elmacık kemiklerinin dışına kadar süreceğiniz allıkla da yüzünüzü olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz.

 

KALP YÜZ: Aynanın karşısına geçin ve elmacık kemiklerinizin belirgin hale gelmesi için gülümseyin. Orta büyüklükte bir allık fırçası ve toz allık kullanın. Allığı elmacık kemiklerinin üzerine dairesel fırça darbeleriyle sürün. Fırçayı şakaklarına doğru hafifçe kaydırarak allık sürüşünü bitirin. Allığını bu şekilde sürmek elmacık kemiklerini daha belirgin hale getirecektir.

 

KARE YÜZ: Gözlerinizin merkezi elmacık kemiklerinizle nerede birleşiyor ona dikkat edin ve allığı oraya uygulayın ve şakaklarınıza doğru yayın. Alın ve çenenize yumuşak vuruşlar uygulayın, bu uygulama yüzünüzün kareliğini yumuşatacaktır.

 

YUVARLAK YÜZ: Özellikle yanaklarınız olmak üzere yüzünüz geniştir. Yanaklarınızın ortasına süreceğiniz allığı fırçanızla V çizecek şekilde yüzünüze yayın. Böylece yüzünüz uzun görünecektir. Tamamlaması için de çenenize çok az uygulayabilirsiniz.

 

KADIN24
Sosyal Medya

KADIN24

Editör

Kadin24.com - [email protected]
KADIN24
Sosyal Medya

Latest posts by KADIN24 (see all)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: